تبلیغات
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd"> ❤ ❤عشق نـפּـشتـہ هایۓ براۓ خدا ❤ ❤ - مطالب تیر 1395
❤ ❤عشق نـפּـشتـہ هایۓ براۓ خدا ❤ ❤

بارالهــــــــا ... گاهی میان وسعت دستان خالی ام حس می كنم تمام دار و ندارم نگاه توست ...


Related image

علاوه بر آیات و روایات امروزه از نظر علمى نیز مضرات مصرف مواد الکلى به اثبات رسیده است. دانشمندان به این واقعیت اعتراف داشته‏اند که از جمله آثار زیان بخش شراب، پیامد سویى است که روى مغز و عقل مى‏گذارد و آن را از کار مى‏اندازد. روشن است که با از بین رفتن عقل، پرده شرم و حیا دریده مى‏شود. در نتیجه میدان به دست غرایز حیوانى مى‏افتد. انسان به صورت حیوانى وحشى و لجام گسیخته درمى‏آید.

نوشابه‏ هاى الکلى پس از استفاده سریعاً جذب خون مى‏شود . خون در مسیر خود مغز را بى نصیب نمى‏گذارد، در نتیجه عمل سلسله اعصاب رو به ضعف مى‏رود و خویشتن دارى که ارادى و منشأ شرم و حیا در انسان و مانع از بروز کارهاى زشت است، از دست مى‏رود.
همانطور که امام رضا علیه السلام فرمودند: خدا شراب را بدان جهت حرام کرد که مایه فساد و بازداشتن عقل از درک حقایق و از بین بردن شرم و حیا است.

شکلک های محدثه


ادامه مطلب
نوشته شده در جمعه 11 تیر 1395 ساعت 07:20 ب.ظ توسط ᗰᗩᖇᎩᗩᙢ نظرات | |
Image result for ‫عکس تهمت‬‎

گاهی آدم ها چه راحت به یکدیگر انگ می چسبانند ... گاهی چقدر راحت برخی چیزها را که نیست به یکدیگر نسبت می دهند ... اگر آنچه که به یکدیگر نسبت می دهند، واقعیت نداشته باشد، چه؟ ... اگر با این دروغی که به یکدیگر نسبت می دهند، آبرویی ریخته شود، کاشانه ای از هم پاشیده شود، میان فامیلی به هم بریزد چه؟ ...

تهمت و افترا می تواند همه چیز را از بین ببرد ...تهمت، آفت اخـلاقی و اجتماعی، سلاح برنده ای است كه دشمنان حق و تجاوزگران به حریم انسانیت در طول تاریخ و خاصه در راستای تاریخ ادیان الهی علیه پیامبران و امامان معصوم علیهم السلام و طـلایه داران هدایت بشریت آن را بارها به كار گرفته و با این حربه تاكنون ضربه های كوبنده ای هم بر پیكره انسانیت وارد آورده اند.


شکلک های محدثه


ادامه مطلب
نوشته شده در دوشنبه 7 تیر 1395 ساعت 11:47 ق.ظ توسط ᗰᗩᖇᎩᗩᙢ نظرات | |
شهادت شاه عرب دلسوز یتیمان بر عموم مسلمین تسلیت باد


من کویرم لب من تشنه ی باران علی ست

این لب تشنه ی پر شور، غزلخوان علی ست

این که گسترده تر از وسعت آفاق شده است

به یقین سفره ی گسترده ی دامان علی ست


شکلک های محدثهادامه مطلب
نوشته شده در یکشنبه 6 تیر 1395 ساعت 04:17 ب.ظ توسط ᗰᗩᖇᎩᗩᙢ نظرات | |

Image result for ‫عکس صلوات متحرک‬‎تمام خوهاى بد با معجون علم و عمل درمان پذیر است و راه درمان هر مرضى مبارزه با عامل (میكروب ) آن بیمارى است .
برای درمان رذیله غیبت ، در ابتدا باید علت و عامل غیبت را جستجو كنیم . در مقاله ی گذشته پیرامون انگیزه هی غیبت صحبت کردیم . در این مقاله برآنیم که کمی پیرامون درمان این بیماری خانمان سوز بدانیم .
صورت های منع زبان از غیبت


شکلک های محدثه


ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه 5 تیر 1395 ساعت 08:00 ق.ظ توسط ᗰᗩᖇᎩᗩᙢ نظرات | |


نوشته شده در جمعه 4 تیر 1395 ساعت 05:47 ب.ظ توسط ᗰᗩᖇᎩᗩᙢ نظرات | |

Image result for ‫عکس راجبه غیبت‬‎
در وصیت رسول اکرم(ص) به امیر مؤمنان(ع) آمده است که : علی! کسی که نزد او از برادر مسلمانش غیبت شود و قاد بر یاری او باشد و او را یاری نکند،خداوند در دنیا و آخرت رسوایش خواهد کرد.
و در بیانی دیگر می فرماید :
کسی که غیبتی را که در مجلسی شنیده است ،از برادر دینی خود دفع کند خداوند هزار باب از شر را در دنیا و آخرت از او دفع می کند و اگر غیبت را از برادر دینی خود دفع نکند،بلکه راضی به غیبت باشد ،گناهی به اندازه گناه غیبت کننده به گردن اوست.
امام محمد باقر (ع) فرمود: هر کس از برادر مؤمنش که نزد او مورد غیبت واقع شده دفاع کند،خداوند در دنیا وآخرت یاریش خواهد نمود

نوشته شده در جمعه 4 تیر 1395 ساعت 10:51 ق.ظ توسط ᗰᗩᖇᎩᗩᙢ نظرات | |

Image result for ‫عکس گوش‬‎

انسان در قبال هر یک از نعمت های الهی موظف است با استفاده صحیح حق آن نعمت را ادا نماید.قوه شنوایی یکی از نعمت های بزرگی است که خداوند منان به بشر عطا فرموده
 است.اگر انسان به سخنان معقول و مفید گوش فرا دهد ،حق نعمت شنوایی را ادا نموده و به کمال انسانی نزدیک می شود .
آدمی فربه شود از راه گوش
جانور فربه شود از راه نوش
ا

شکلک های محدثه


ادامه مطلب
نوشته شده در جمعه 4 تیر 1395 ساعت 10:48 ق.ظ توسط ᗰᗩᖇᎩᗩᙢ نظرات | |

Related image


آشنایی با شیوه شیطان


شیطان که دشمن دیرینه انسان و دارای تجربه چندین هزار ساله است به طور مداوم سعی می کند از تمایلات درونی و نقاط ضعف او استفاده کرده و با وسوسه های فریبنده به تدریج و گام به گام او را به وادی گناه وارد کند .
ابتدا تمایل به گناه را تقویت میکند، سپس انسان را به ارتباط با افراد فاسد و فاسق ترغیب کرده و بعد انجام اعمال مشکوک بین حلال و حرام را امری عادی جلوه داده و رفته رفته در باتلاق کناه و گمراهی غرق می کند. خداوند تبارک و تعالی می فرماید:
«یَا أیُّها الَّذینَ آمَنو لَا تَتَّبِعوا خُطُواتِ الشَّیطَانِ وَ مَن یَتَّبِعُ خُطُواتِ الشَّیطَانِ فَإنَّهُ یأمُرُ بِالفَحشَاء وَالمُنکَرِ.....»1

ای مؤمنان!از گام های شیطانی پیروی نکنید و هر کس از گام های شیطانی پیروی کند ، شیطان او را به گناه و هر کار بدی وادار میکند.
نوشته شده در جمعه 4 تیر 1395 ساعت 10:45 ق.ظ توسط ᗰᗩᖇᎩᗩᙢ نظرات | |
Related image

چرا با توجه به وجود احادیثی از رسول خدا(ص) مبنی بر باطل کردن روزه با گناه غیبت، این گناه از مبطلات روزه در کتاب‌های احکام آورده نمی‌شود؟

1. همان طور که کارهای نیک و اعمال صالح انسان دارای درجات متفاوتی از ارزش و ثواب هستند، گناهان انسان نیز از نظر فساد و عقوبت در یک سطح نیستند. این‌گونه احادیث، بیانگر بزرگی گناه غیبت و شدت فساد آن است؛ زیرا غیبت با بزرگ‌ترین سرمایه مردم یعنی با آبروی آنان سرو کار دارد. از این‌رو، اسلام عزیز آن را مذموم شمرده و با تعبیرات بسیار شدید از آن یاد کرده تا همگان را متوجه مضرات و آثار سوء آن کرده و از ارتکاب چنین گناهی باز دارد.[1]

شکلک های محدثه


ادامه مطلب
نوشته شده در پنجشنبه 3 تیر 1395 ساعت 05:46 ب.ظ توسط ᗰᗩᖇᎩᗩᙢ نظرات | |

Image result for ‫عکس مهربانی کردن‬‎

فرومایگی و خاری از عوامل غیبت

فقهای والا مقام تشیع نه تنها قائل بر حرمت غیبت اند بلکه معتقد اند از گناهان کبیره است. فقیه مجاهد، شهید ثانی (ع) میفرماید:  حرام بودن غیبت اجمالاً اجماعی است، بلکه غیبت گناه کبیره و هلاک کننده است
( فی الجمله ) در عبارت اشاره به مواردی است که غیبت مجاز که در ادامه به این موضوع میپردازیم.معلم بزرگ اخلاق مرحوم شیخ احمد نراقی میفرماید: چون غیبت را شناختی بدان که آن اعظم مهلکات و اشد معاصی میباشد و اجماع جمیع امت و صریح کتاب ربّ العزّت و احادیث پیامبر و ائمه اثنا عشر (علیهم السلام)حرمت آن ثابت است.
شهیدِین میفرمایند: نشستن بر سر سفره ای که شراب در آن باشد، یا غیبت مؤمن شود حرام است


نوشته شده در چهارشنبه 2 تیر 1395 ساعت 01:17 ب.ظ توسط ᗰᗩᖇᎩᗩᙢ نظرات | |
فقهای والا مقام تشیع نه تنها قائل بر حرمت غیبت اند بلکه معتقد اند از گناهان کبیره است. فقیه مجاهد، شهید ثانی (ع) میفرماید:  حرام بودن غیبت اجمالاً اجماعی است، بلکه غیبت گناه کبیره و هلاک کننده است ( فی الجمله ) در عبارت اشاره به مواردی است که غیبت مجاز که در ادامه به این موضوع میپردازیم.معلم بزرگ اخلاق مرحوم شیخ احمد نراقی میفرماید: چون غیبت را شناختی بدان که آن اعظم مهلکات و اشد معاصی میباشد و اجماع جمیع امت و صریح کتاب ربّ العزّت و احادیث پیامبر و ائمه اثنا عشر (علیهم السلام)حرمت آن ثابت است.
شهیدِین میفرمایند: نشستن بر سر سفره ای که شراب در آن باشد، یا غیبت مؤمن شود حرام است

نوشته شده در چهارشنبه 2 تیر 1395 ساعت 01:15 ب.ظ توسط ᗰᗩᖇᎩᗩᙢ نظرات | |
رسول گرامی اسلام (ص) حرمت آبروی مسلمان را در حد حرمت روز عرفه و مکه معظمه دانسته و در حجة الوداع خطاب به مردم فرمود: ای مردم! همانا خون و مال و آبروی شما حرمت دارد، همچنان که امروز شما (روز عرفه) و ماه شما (ذی الحجه) و شهر شما (شهر مکه) حرمت دارد. بطور حتم خداوند غیبت را همانند مال و ریختن خون حرام فرموده است.
ولی متاسفانه حرمت و قباحت غیبت زیر پا گذاشته شده و افراد کمی هستند که آنرا رعایت کنند.

نوشته شده در چهارشنبه 2 تیر 1395 ساعت 01:12 ب.ظ توسط ᗰᗩᖇᎩᗩᙢ نظرات | |
قرآن کریم میفرماید: (...وَلَا یَعتَب بَّعضُکُم بَضًا أیُحِبُّ أحَدُکُم أن یَأکُلَ لَحمَ أخِیهِ مَیتًا فَکَرِ هتُمُوهُ) 1 ؛ بعضی از شما غیبت بعضی را نکند. آیا کسی از شما دوست دارد گوشت برادر مرده خود را بخورد؟ به طور یقین همه شما از چنین کاری بیزارید.
پس غیبت در حقیقت ابطال هویت و شخصیت اجتماعى افرادى است كه خودشان ازجریان اطلاعى ندارند و خبر ندارند كـه دنبال سرشان چه چیزهایى مى گویند، و اگر خبر داشته بـاشند و از خطرى كه این كار برایشان دارد اطلاع داشته باشند از آن احتراز مى جویند و نمى گذارند پرده اى را كه خدا بر روى عیوبشان انداخته به دست دیگران پاره شود، چون خداى سبحان این پرده پوشی ها را بدین منظوركرده كه حكم فطرى بشر اجرا گردد، یعنى اینكه فطرت بشر او را وامى داشت تا به زندگى اجتماعى تن در دهد، این غرض حاصل بـشود، وافراد بشردورهـم جمع شوند، با یكدیگرتعاون ومعاضدت داشته باشند، و گرنه اگر این پرده پوشى خداى تعالى نبود، با در نظر گرفتن اینكه هیچ انسانى منزه از تمامى عیوب نیست، هرگز اجتماعى تشكیل نمى شد.
نوشته شده در چهارشنبه 2 تیر 1395 ساعت 01:11 ب.ظ توسط ᗰᗩᖇᎩᗩᙢ نظرات | |


کد آهنگ - سیب سفید | سبزوار - شیشه دکوراتیو - رستوران - آموزشگاه - جشن تولد - سلامت - دکوراسیون مغازه - تک تاز بلاگ